top of page

KOMUNITNÍ ZÁZEMÍ V CENTRU MĚSTA

agapé
místo setkání

1b.png

Od roku 2022 pracuje naše farnost na přípravě projektu Agapé, který zahrnuje výstavbu nového farního domu na místě chátrající přízemní budovy za kostelem v Hronovické ulici. Mezi hlavní cíle projektu patří zejména integrace sborového života na jednom místě kolem kostela, zajištění bezbariérovosti prostor a vytvoření příjemného a otevřeného komunitního prostoru v centru města, poskytujícího důstojné a příjemné zázemí nejen pro církevní komunitu, ale i pro širší veřejnost.

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.

669_pruzor_dvur.png
dvur_rodice.png
dvur_nacrtek_edited.jpg

Nový komunitní dům Agapé

Evangelický kostel

Administrativní zázemí

Komunitní dvůr Agapé

Hronovická ul.

Sladkovského ul.

Agapé je ...

STÁNEK

Evangelický kostel

Evangelický kostel, umístěný na rohu ulic Sladkovského a Hronovická v Pardubicích, byl otevřen 29. června 1897 a od té doby je místem pro pravidelná církevní shromáždění. Kromě bohoslužeb se zde konají také koncerty, přednášky a jiné kulturní akce. Na kůru kostela jsou instalovány velké dvoumanuálové varhany, které slouží k liturgickým i koncertním účelům. Evangelický kostel tak představuje významné kulturní a společenské místo v centru města.

PRO PRÁCI

Administrativní zázemí

V přilehlém domě číslo 669 se chystáme vybudovat farní kanceláře, které poskytnou nezbytné administrativní zázemí pro chod naší farnosti. Se třemi kancelářemi budou tyto prostory připraveny sloužit jako útočiště pro každodenní práci až dvou farářů a sborové asistentky. Administrativní prostory jsou přímo propojené se zbylými komunitními prostorami i kostelem. Umožní tak svým uživatelům zůstat v těsném kontaktu s komunitou a zajistí plynulý přechod mezi administrativními úkoly, nezbytnou farářkou přípravou a probíhajícími společenskými aktivitami. Jsou zároveň místem pro každodenní pastorační činnost, osobní rozhovory a setkání s faráři.

PRO VŠECHNY

Bezbariérovost

Důležitým tématem celého projektu je zajištění bezbariérovosti farních prostor a kostela pro všechny generace a skupiny. Snadná dostupnost a prostupnost našich prostor, a to jak pro rodiče s dětmi nebo s kočárkem, pro cyklisty na kole nebo pro lidi o holích či na vozíčku. Cílem je poskytnout pohodlí a otevřenost všem členům komunity stejně jako všem dalším příchozím. Je pro nás důležité, aby nikdo nebyl z důvodů svých možností diskriminován.

PRO SETKÁNÍ

Společenské prostory

Nové komunitní prostory připravujeme v prvních dvou podlažích plánované nové fary v Hronovické ulici. Přízemí nabídne velkou společenskou místnost určenou pro setkávání po bohoslužbách a různých obřadech. Tento prostor bude rovněž sloužit pro pořádání přednášek a vzdělávacích akcí. Pro menší skupiny a dětské aktivity je připravena malá zasedací místnost s multifunkčním využitím. Tyto společenské prostory jsou přímo propojené s objektem kostela a nabízí tak i potřebné a důstojné zázemí pro pořádání probíhajících akcí. V prvním patře se nachází samostatný multifunkční sál, ideální pro meditace, cvičení, semináře, školení či setkání mládeže. Komunitní prostory budou dále vybaveny potřebným sociálním zařízením zahrnujícím šatny, dvě kuchyňky, toalety a sprchy.

POD NEBEM

Komunitní dvůr

Uprostřed Agapé vzniká venkovní nádvoří, přístupné otevřeným průchodem ze Sladkovského ulice. Nádvoří představuje hlavní vstup do nových farních prostor. Během jarních a letních dnů nabídne příjemné útočiště se zahradou všem věkovým generacím a skupinám. Menší zahrada bude přímo propojená přes skleněný portál s velkým společenským sálem, stane se místem pro společná setkávání, odpočinek a hry, pamatuje se i na dětské hřiště. Zpevněná část dvora nabídne parkovací stání pro automobily farářů.

JSME DOMA

Farářské byty

Ve třetím a čtvrtém nadzemním podlaží vzniknou dva byty, určené pro faráře sboru. Každý byt se nachází na samostatném patře a obsahuje obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem, dětské pokoje, koupelnu a WC. Dispozice bytů jsou 4+kk a 3+kk, oba byty disponují prostornou jižní terasou.

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
bottom of page